Blog

Podnetné články o priateľstve, randení, vzťahoch, láske a súvisiacich témach.
Veľkosť fontu: +
3 minutes reading time (533 words)

Svoju životnú lásku našli v 90tke:)

zalubenia
Veľká kubánska žúrka pre nezadaných bola na spadnutie. Podujala som sa na pečenie báboviek a iných dobrôt.  Pred mega nákupom som sa rozhodla sadnúť na kávu a premyslieť množstvá ingrediencií, ktoré treba pre cca 300 ľudí, tak, aby  každý ochutnal z ovocnej bábovky, quichu, či olivovej nátierky. Cítila som sa napäto, čísla, gramáže a kombinácie chutí mi splašene behali mysľou.  Či to bude stačiť, či to bude ľuďom chutiť...  Aj keď zbožňujem variť, predsa len nie som skúsená závodná kucháročka. Ako som si takto fičala v svojej fantázii, zbadám  ako prichádza starší pár- muž a žena.
Sadajú si hneď vedľa, chrbtom ku mne. Počujem  ako sa zvonivo smejú, ako sa dohadujú, kde, kto bude sedieť. Starý pán vraví’'poď oproti’', žena mu so smiechom odpovedá ''ale nevymýšľaj, budem sedieť hnedky tu pri tebe. Aha takto. Kam ďaleko by som od Teba chodila?’’ Medzitým si chaoticky podávajú, presúvajú tašky, košík a pri tom sa stále smejú ako pubiši. Nakoniec sa usadili, labužníckym výdychom sa o seba opreli a zamávali na čašníka. Bolo zrejmé , že čašník ich pozná, bo už rezkým krokom  bol na ceste k nim aj s dvoma capučínkami.
 
 
 

Ja som na nich nemo čumela. Fascinovali ma. Každého by napadlo, že wauu to je nádherné, takto spolu zostarnúť. Hádala som, veď oni musia byť spolu najmenej 50 rokov. Nevedela som od nich zrak odtrhnúť, takí boli milí, ako si tam zaľúbene ševelili do uška. Najprv som si ich  nenápadne začala fotiť ,no všimla som si, že  na mňa od vedľajšieho stola zazerá jeden mladší chlap  Z tváre som mu jasne čítala prudkú nechuť voči mojej osobe, že čo to robím, tajne si fotím starých ľudí.. Furt na mňa gánil, až tak protektívne, voči dvojici starčekov. Usmiala som sa naňho, no veď neboj som v pohode:). Gánil ďalej.  Nedalo mi to. Kávu som nedopila a starší pár som oslovila. Povedala som im, že sú neskutočne krásni spolu, aj v takom veku, po takých dlhých rokoch sa vedia k sebe správať tak nežne a veselo. Párik veľmi potešený mi vraví, že oni sa stretli pred 17 MESIACMI v električke. Čo som najprv ani nebola schopná počuť, tá moja predstava, ako to je, bola taká silná, počula som, čo som chcela počuť.  17 rokov(ešte k tomu mi prebehla myšlienka sklamania, hm, že tak málo rokov keďže som čakala minimálne 50). Vravia mi, nie rokov,  mesiacov. Áno v električke. A  tu pán včera oslávil 90 rokov. Vtedy mi to celé doplo. Úžasnéééé, koľko toho museli prežiť oddelene, aby sa stretli v takom vysokom veku. Dá sa to. Zamilovali sa. a koľko novej životnej energie im to dodalo, veď sa pozrite ako vyzerajú. Žiaria! Pozvala som ich na žúrku, ako čestných hostí a ako inšpiráciu pre ľudí, ktorí strácajú vieru, že si ešte niekoho nájdu. Žiaľ na piatok mali program-  stráženie vnúčata vnúčatá majú vždy prednosť. No dovi dopo zaľúbenci to sú. 

 
 
Pre všetkých,ktorí pochybujú, že sa dá nájsť partner/ka po 35 či 50tke..nuž ešte i pred 90tkou to ide!  
 
Okrem novej frajerky či frajera sa ešte jedným šupom aj viacnásobným starým otcom či babičkou stanete a nové vnúčatá nadobudnete. 
Chce to len odvahu nehanbiť sa skúšať, oslovovať, randiť. 
 Veľa bezvekej lásky praje Erika
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

3 Stopy r-evolúcie v randení
Top 5 reštaurácií na rande v Bratislave
 

Komentáre 1

Adriana Kosovska v štvrtok, 09. november 2017, 20:11

Uzasne a inspirujuce!

Uzasne a inspirujuce!
Already Registered? Login Here
Neregistrovaný
pondelok, 15. júl 2024
0
Shares